Bestuurder… en nu? 

Als bestuurder van een vrijwilligersorganisatie heb je een eervolle, maar complexe taak. Je vereniging staat midden in de samenleving en heeft constant te maken met allerlei ontwikkelingen: subsidies worden minder vanzelfsprekend, leden gedragen zich individualistischer en communicatie verloopt vaker via sociale media. Dit zijn slechts enkele voorbeelden. Als bestuurder ben je een belangrijke spil in je organisatie om een goede balans te vinden tussen het doel van een organisatie, de inzet van vrijwilligers en de maatschappelijke ontwikkelingen van vandaag en morgen. Dit vraagt om de juiste kennis, vaardigheden en interventies van het bestuur.

Met de bijeenkomst ‘Bestuurder… en nu?’ helpen we bestuurders op weg in hun nieuwe functie en de bijbehorende uitdagingen. Uitdagend wordt het hoe dan ook. In een avondvullend programma tippen we de belangrijkste aandachtspunten en invalshoeken voor bestuurders kort aan. Hierbij maken we dankbaar gebruik van zes containerbegrippen strategie, structuur, cultuur, mensen, middelen en resultaten. Aan de hand van enkele praktische voorbeelden bespreken we de bestuurlijke aanpak, verantwoordelijkheden en noodzakelijke acties.

Wat levert het op:

  • Versterk je bestuurskracht.

  • Krijg inzicht in de verantwoordelijkheden van je bestuur.

  • Verdiep je in hoe je een scoutinggroep bestuurt.

  • Ga samen met andere bestuurder in gesprek over jouw uitdagingen.

Deze bijeenkomst is geschikt voor vrijwilligers die overwegen om bestuurder te worden of dit al zijn maar nog zoekende zijn naar hun rol, verantwoordelijkheden of aanpak.

Wanneer?

MEER INFORMATIE:

OOK INTERESSANT:

sep
16
ma
2024
19:30 BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
sep 16 @ 19:30 – 22:15
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
TRAININGSTRAJECT ‘BESTUREN 2.0’ Met het trainingstraject ‘Besturen 2.0’ krijg je[...]
okt
14
ma
2024
19:30 BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
okt 14 @ 19:30 – 22:15
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
TRAININGSTRAJECT ‘BESTUREN 2.0’ Met het trainingstraject ‘Besturen 2.0’ krijg je[...]
nov
18
ma
2024
19:30 BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
nov 18 @ 19:30 – 22:15
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
TRAININGSTRAJECT ‘BESTUREN 2.0’ Met het trainingstraject ‘Besturen 2.0’ krijg je[...]
dec
9
ma
2024
19:30 BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
dec 9 @ 19:30 – 22:15
BESTUREN 2.0 @ kantoor Scouting limburg
TRAININGSTRAJECT ‘BESTUREN 2.0’ Met het trainingstraject ‘Besturen 2.0’ krijg je[...]