OVER DE ONTWIKKELING EN BELEVINGSWERELD VAN JEUGDLEDEN

Houd je rekening met de leeftijdseigen kenmerken van jouw jeugdleden? Weet je wat ze nodig hebben? Natuurlijk heb je al een goed idee hiervan, maar wat is er echt belangrijk bij het scoutingspel? Dat kom je tijdens deze basis-module te weten.

Hierbij leer je namelijk in te spelen op de leeftijdseigen kenmerken van meiden en jongens. Dit doen we op basis van de vier ontwikkelingsgebieden: sociaal, emotioneel, verstandelijk en fysiek. Uiteraard proberen we hierbij vooral praktisch met elkaar aan de slag te gaan.

Aan het einde van deze module:

  • Heb je meer informatie over de leeftijdseigen kenmerken van je eigen, voorafgaande en opvolgende leeftijdsgroep.

  • Weet je meer over de vier ontwikkelingsgebieden.

  • Heb je tips om jouw programma af te stemmen op de leeftijdseigen kenmerken en de ontwikkelingsgebieden.

Jaarlijks verzorgen wij deze basismodule meerdere malen als offline en online training. Wil je er zeker van zijn dat je de training kiest die bij je past, bekijk dan verder omlaag de verschillen tussen online en offline.

Wil jij je inschrijven? Scroll dan verder omlaag en klik op de datum van jouw voorkeur – daarin staat de koppeling naar het juiste inschrijfformulier in Scouts Online.

Wil jij je inschrijven? Klik dan rechts bovenin op de datum van jouw voorkeur – daarin staat de koppeling naar het juiste inschrijfformulier in Scouts Online.

INHOUD
ONLINE
– Hoe kijk jij naar een kind?
– Informatie over de verschillende ontwikkelgebieden van kind
– Samenhang tussen de diverse ontwikkelgebieden en het scoutingprogramma

In de offline module behandelen we aanvullend:
– Tijd en ruimte om ideeën uit te wisselen met andere leiding van andere scoutinggroepen
– Actieve doe-opdrachten om de theorie direct in praktijk te brengen